Historie klubu

Basketbalový klub Tábor byl založen 1. 9. 1993. U jeho zrodu stáli Fučík
Bohumír, Jirků Milan, Kudláček Jiří a Szutáková Libuše. Nejdříve se začala hrát
dorostenecká liga dívek, pak krajský přebor žen. V dalších letech postoupily ženy do 2.
ligy. Předtím hrály ženy a dívky pod názvem TJ VS Tábor. Od 1. 9. 1994 byl zahájen
nábor a činnost přípravek dívčích i chlapeckých družstev s ročníky narození 1985 a
Prvními trenéry byli Zdeněk Kořínek a Libuše Szutáková.
Chlapci těchto ročníku zapsali do historie našeho klubu výraznou stopu, a to čtvrtým místem ve Final Four v extralize starších dorostenců. Bohužel tento tým dlouho pohromadě nevydržel.
Mezi nejslavnější odchovance klubu patří Kamila Štěpánová a sestry Míša a Renáta Zrůstovi. Kamila a Míša se svými výkony probojovali do reprezentačního družstva žen. Renáta úspěšně prošla kluby jako ZVVZ USK Praha, Valosun Brno, Žabin a dalších.

V chlapecké kategorii jsme měli horké želízko v podobě tragicky zesnulého Romana Vacha, který především svojí cílevědomostí, pílí, a časem , kterým trávil v hale nakouknul do NBL v dresu Jindřichova Hradce, odkud dostal pozvánku do reprezentačního týmu U19, kde těsně před pražkým světovým šamionátem vypadl z finální 12 hráčů.
V současné době můžeme s nadšením sledovat hráčský rozvoj Marka Volfa, který už ve 14 letech sbíral minuty v mužském týmu, kde sbíral první body, a nebylo jich málo. Jeho cesta byla trošku trnitější, ale našla se. V současné době Marek trénuje v CZ Academy, hrající druhou ligu mužů, je členem reprezentační U16, a do mateřského klubu hostuje.

Mezi další úspěšné odchovance našeho klubu patří mimo jiné Martin Kohout a Tomáš Jílek, kteří úspěšně hájí barvy partnerského klubu Sršni Písek ve druhé lize mužů. V dresu Sršňů se také objevil i Martin Hušek, který při velké marodce vypomohl zacelit prostor pod košem v první lize mužů.