76_20240402_105957.jpg

U14 přivezli 4.místo na klatovském EasterCupu!

Velikonoční prodloužený víkend strávili kluci z týmu U14 na tradičním Velikonočním turnaji v Klatovech, kde v konkurenci 20 týmů vybojovali konečné 4.místo!

Rekordní počet týmů v kategorii U14, soupeři hvězdných jmen a ze zahraničí to vše přinesl letošní ročník EasterCupu. Nutno na začátku říct, že díky složení naší skupiny jsem došli tak daleko. Velkou neznámou pro nás byl zejména německý celek Rockets Gotha. Turnaj jsme zahájili výhrou nad Slavojem Litoměřice, tento pro psychiku důležitý krok se s námi vezl po celou část základní skupiny. Druhé utkání bylo jak se později ukázalo klíčové o celkové pořadí v turnaji. Do utkání jsme skvěle vstoupili, ale hosté dokázali využít našich chyb a vrátit se do utkání. Závěr přinesl dramatickou koncovku, kdy 50 vteřin před závěrečnou sirénou byl nerozhodný stav 45:45. Poslední desítky vteřin jsme zvládli na výbornou. Hostům jsme již nedovolili skórovat a brali jsme druhou výhru v poměru 51:45. Ve třetím utkání nás čekal domácí celek Klatovy U13, soupeř, který sbíral herní zkušenosti nabyl výraznou překážkou na cestě za třetí výhrou. O konečném pořadí se tak rozhodovalo v sobotu ráno.  Tentokrát nás čekal starý známý soupeř, celek Benešova. I přes pozitivní bilanci vzájemných utkání se výhra nerodila vůbec lehce. Utkání bylo velmi bojovné, a ani jeden tým nechtěl prohrát. Nakonec jsem zvládli i toto poslední utkání skupiny, a s bilancí čtyř výher jsme šli jako první do semifinále. 

Tam nás čekal další německý tým Science City Jena, která měla na soupisce tři téměř dvoumetrové hráče. Ti se ukázali jako pravý strašák v našich hlavách. Němci nás doslova rozcupovali, tento duel jsme nezvládli hlavně mentálně. V neděli nás tak čekal souboj o třetí místo. V tomto duelu jsme vyzvali extraligové Vlky ze Žďáru, a ačkoliv jsme si toto utkání chtěli hlavně užít, tak hosté na nás vlétli jako uragán. Po oddechovém čase jsme hru vyrovnali, a jen škoda našich nevynucených chyb, a nedůrazu při zakončení, mohlo být utkání vyrovnanější.