82_20240513_120824.jpg

Premiérové MČR U12

Ve dnech 3.5. - 5.5. se konala akce, kterou lze bez nadsázky nazvat grandiózním milníkem v historii táborského basketbalu - MČR U12 minižáků. Před rokem nás ovládnutí kvalifikace v naší "vesničce střediskové" Borotíně poslalo na MČR do Ostravy. Letos jsme ostravské šampióny přinutili, aby si na cestě za obhajobou titulu "našli na mapě" Tábor! ?.

Na první pohled se zdá, že osiřelé vítězství našich Medvědů nad budějovickými Tygry bylo slabou náplastí na výraznou prohru s Plzní ..... a marnivě by se někomu mohlo jevit, že naši Medvědi nepřemohli žďárská vlčata. Jenže v říjnu 2021 jsme se stejnými Vlčaty prohráli o cca 100 bodů, zatímco

předvčerejškem to bylo pouze o 5! Jaký výkonnostní skok!!! Hlavním krokem vpřed je ale naše pořadatelství soutěže tak velkého formátu. Organizační výbor MČR musel zmobilizovat mimořádné úsilí v krátkém čase, aby akci kvalitně připravil. Ruku k dílu pak přiložily i medvědí maminky které rozpalovaly do ruda své domácí trouby, aby připravily pohoštění. Tatínci pak zpachraňovali v deštivém počasí kožichy našich Medvědů před navlhnutím. Medvědi obsadili 11. místo ze 12 účastníků a nesplnili cíl trenéra Zdeňka Kořínka - dosažení dvou výher. Nyní je ale třeba hledět kupředu a pomalu koncentrovat síly na dosažení klíčového výkonnostního cíle pro příští sezónu: obhajoby nejlepšího družstva jihočeské oblasti. Pokud by naši Medvědi dostali písecké Sršně a budějovické Tygry opět na lopatky, tak by to bylo možno považovat za velký úspěch.