4_20230806_012828.jpg

Marek Volf na ME U16

@_marek.volf_ dnes přispěl 16 body ke druhé výhře CZ.Basketbal U16 nad týmem Dánska. Do dnu volna půjdou čeští basketbalisté do šestnácti let z děleného prvního místa tabulky, když přehráli Dánsko 79:63 a drží zatím dobrou pozici pro postup do play off. Svěřenci Františka Róna sice v utkání vedli 31 minut, ani tak to ale nebyla rozhodně jednoduchá cesta k výhře. Češi po vyrovnaném startu zvládli na přelomu první a druhé čtvrtiny odskočit do sedmibodového vedení, ale to nedokázali dlouho udržet a před poločasem už byli vpředu Dánové.

?

@_marek.volf_ dnes přispěl 16 body ke druhé výhře CZ.Basketbal U16 nad týmem Dánska.

Do dnu volna půjdou čeští basketbalisté do šestnácti let z děleného prvního místa tabulky, když přehráli Dánsko 79:63 a drží zatím dobrou pozici pro postup do play off.

Svěřenci Františka Róna sice v utkání vedli 31 minut, ani tak to ale nebyla rozhodně jednoduchá cesta k výhře. Češi po vyrovnaném startu zvládli na přelomu první a druhé čtvrtiny odskočit do sedmibodového vedení, ale to nedokázali dlouho udržet a před poločasem už byli vpředu Dánové.

Velká bitva s podobným pokračováním probíhala i po přestávce, kdy se Čechům podařilo vrátit se do vedení, ale některými zbytečnými chybami ho nedokázali udržet a Dánové dál byli na dostřel se snahou o zvrat. To se ale nepovedlo, protože český tým excelentně zvládl poslední čtvrtinu, dovolil v ní soupeřům dát jen devět bodů a výborná defenziva byla klíčem k druhé turnajové výhře.

Lvi byli lepší v doskakování, jinak byli statistické ukazatele celkem vyrovnané až na úspěšnost střelby. Dánové sice trefili jedenáct trojek, ale zase zahodili sedm trestných hodů a trápili se i při střelbě za dva body, která utvořila konečný rozdíl. Hráčem zápasu byl v českém dresu Marek Volf, který k 16 bodům přidal i 13 doskočených míčů. Daniel Sertić zapsal 15 bodů a Michael Prokýšek deset. Turnaj pokračuje pro Čechy v pondělí duelem s Lucemburskem.