BK Tábor – Lions Jindřichův Hradec 54:50 (11:11, 28:25, 41:35) Sřelci: Šourek 18 (1), P. Tomášek 9 (2), Makovec 7 (1), Petr Heršálek 5, Štícha 5 (1), Vopravil 4, Vacek 3 (1), O. Veselý 3 Po více než půl roce nastoupili táborští basketbalisté k mistrovskému utkání. Jejich soupeřem byl Jindřichův Hradec, na jehož hřišti Táboráci sehráli poslední zápas před koronavirovou pandemií a utrpěli tam těžký debakl. Tentokrát se ale hrálo na táborské půdě, kde se žádnému soupeři nehraje snadno. Už od úvodu utkání bylo vidět, že se jedná o první zápas nové sezony. Nepřesné střely a množství ztrát si připisovaly oba celky. Ve 13. minutě se hosté po trojce Nováka dostali do vedení 14:13, jak se ukázalo, toto bylo poslední vedení Jindřichova Hradce v zápase. Na konci druhé čtvrtiny o sobě poprvé dal výrazněji vědět táborský lídr Vojtěch Šourek, který šesti body v řadě zajistil poločasové vedení pro domácí. Ve třetí části si Tábor vypracoval až devítibodový náskok, který však hosté zkraje poslední části dokázali smazat. V tu chvíli se opět ukázal Šourek, jehož nájezdy hosté zastavovali pouze za cenu faulů. Nakonec se táborský rozehrávač dostal na 18 bodů a výrazně tak přispěl k první výhře v sezoně. Za dva týdny se Táboráci představí na palubovce Tigers České Budějovice.