BK Jiskra Domažlice – BKT 43:58

Poslední dvě kola nadregionální soutěže žáků nás zavedla na palubovku Domažlic a Přeštic. V sobotním utkání se hrál bojovný basketbal. Domácí se nechtěli vzdát zadarmo a tak se bojovalo o každý míč. Medvědi měli v utkání nepatrně více ze hry, ale spoustou chyb a nepřesností jsme drželi domácí tým ve hře. Po poločasové přestávce jsme dokonce na chvilku ztratili vedení, ale závěr utkání patřil opět nám. Šňůrou povedenách zakončení jsme definitivně zlomili odpor domácí Jiskry a došli si tak pro zasloužené, vybojované vítězství.

V nedělním utkání nás čekala obrana v podobě zóny, kterou se nám dařilo rychlým pohybem překonávat. Po první čtvrtce bylo o utkání rozhodnuto. Všichni hráči dostali stejný prostor na hřišti. Odehráli jsme dvě poslední utkání. Zbývá nám dohrát ještě utkání s Kaplicí na domácí palubovce, ale je otázkou zda soupeř vůbec dorazí.

Chlapci tak prošli celou soutěží s jedinou porážkou a to v základní části doma s Plzní. Bilance 23 výher jasně dominují v této soutěži.

Nyní nás čeká Eastercup v Klatovech, kde poměříme sílý s jiným kalibrem soupeřů. A poslední článek letošní sezóny proběhne v termínu 18-19.5.2019 v kvalifikaci o ligu U17.