O uplynulém víkendu, se v Táboře konal přípravný turnaj kategorie U19. Ačkoliv do této kategorie jdeme s ročním předstihem, dokázali jsme turnaj vyhrát. V prvním utkání jsme přivítali dobře známý celek z Benešova, od kterého jsme očekávali houževnatý odpor. Soupeř oslaben o tří hráče působil až odevzdaným dojmem a tak si táborští Medvědi připsali hladkou výhru v poměru 65:18. Druhé utkání svedlo celky poraženého Benešova a kluků z budějovických Tigers. I v tomto utkání Benešov tahal za kratší konec, a jen díky velkému polevení Budějovic v obraně dokázali uhrát přijatelný výsledek, který stejně znamenal druhou prohru v turnaji. Tigers tak vyhráli 69:48. Souboj o první místo tak přinesl souboj Medvědů a Tigers. Utkání bylo od úvodních minut velmi vyrovnané, ve vedení se celky střídali prakticky 35 minut. Ani jeden tým nedokázal svého soupeře zlomit, až v závěru se povedla domácím série zakončení a nepatrný náskok dokázali přes bídné TH udržet. Medvědi tak mohli slavit vítězství na domácím tunaji.

Soutěž U19 startuje 10.10.2020 domácím utkáním s celkem SKB Rokycany. Budeme doufat, že se začátku soutěže dočkáme 🙂