Úvodní kolo play-off Jihočeské ligy přineslo rázné vykročení táborských hráčů do dalších bojů. V systému vyřazovacích bojů, kdy se hrají pouze dvě utkání, a v případě vyrovnané série rozhoduje skóre, udělali hráči BKT významné nakročení. Jasná dominance v úvodu utkání 14:0, lehké povolení otěží, kde se domácí hráči přiblížili na čtyři body. A následné přitáhnutí šroubů ve druhé části, kterou hosté ovládli v poměru 5:18! Od poločasové přestávky byla jen otázka času, zda se nám podaří bodový rozdíl navýšit, nebo čekat nápor domácího celku. Frustrace pelhřimovských borců vygradovala slovním napadením slečny rozhodčí Fikarové, hromotlukem Kubískou, který byl za své slovní vystoupení oceněn TCH a následně DCH a čeká jej disciplinární řízení. Prapor hostí tradičně držel famózní Kuba Diviš, ke kterému se přidal Vojta Žáček. Dohromady dopravili do koše domácích 37 bodů ze 70! Odveta nás čeká v pátek 22.3.2019 od 20:00. A už snad jen zázrak by mohl hráče BKT připravit o postup do semifinále. To na koho narazí rozhodne druhá série mezi Sršní Písek a Spartakem Kaplice. Spartak dokázal využít výhody domácí palubovky a ujal se vedení v sérii 1:0.